Front End Developer (React.js) (offline)

Необхідні навички:
- більше 2 років комерційного досвіду як розробник Frontend;
- досвід роботи з JavaScript та React.js;
- сильні знання HTML5, CSS3;
- принаймні середній рівень англійської мови, хороші навички спілкування.

Буде плюсом:
- досвід роботи з Redux / MobX.

Обов'язки:
- розробка у команді;
- надання раціональних рішень та пропозицій;
- підтримка вже існуючих проектів;
- вміння працювати з чужим кодом.

Ми пропонуємо:
- робота в офісі з 9:00 по 18:00. Можливий індивідуальний графік;
- соціальний пакет;
- релокаційний пакет.

About Yellow Recruiting Company

Yellow Recruiting Company is a company recruiting IT, Blockchain, Digital Marketing, Game, Design specialists.

We are located in Ukraine but work with all Europe countries and with UAE, Georgia, Armenia, Kazakhstan, USA, Canada, South Korea and Japan.

The company accomplishes two missions:
If you are looking for a job, we become your agent.
If you are looking for an employee, we become your recruiter.

The trust of our clients is not only limited to recruiting, but we are also ready to provide a number of other services.

Let’s do it together!

Company website:

DOU company page:

The job ad is no longer active
Job unpublished on 16 January 2021

Look at the current jobs JavaScript / Front-End Chernivtsi→