PHP, Wordpress Developer (Middle, Senior) (offline)

Что нужно делать:

— Разрабатывать Wordpress плагины;

— Вносить правки в существующие плагины проекта.

Что для нас важно:

— Знания PHP, JavaScript;

— Умение работать с React, Git, Webpack // ООП, MVC

Будет плюсом:

— Опыт работы с WordPress от 2 лет.

Мы предлагаем:

— Уровень дохода по результатам собеседования (в зависимости от вашего опыта и знаний);

— Полная занятость, дневная смена, Сб, Вс. — выходные;

— English Club внутри проекта;

— Профессиональное развитие: конференции, тренинги;

— Дружная команда профессионалов.

About TemplateMonster

TemplateMonster is a leading player on web design market proudly providing thousands of its templates of different types to the audience from all around the world.

In addition to static HTML and Flash templates that we're so famous for we also provide website templates for all major CMS and eCommerce platforms (such as WordPress, Joomla, Magento, osCommerce, Drupal etc.).

Company website:

The job ad is no longer active
Job unpublished on 13 August 2020

Look at the current jobs PHP Kyiv→