.Net Developer (offline)

Сотрудничая с нами ты получишь:
- Профессиональное и личностное развитие.
- Оплачиваемый отпуск 18+ рабочих дней.
- Оплачиваемые больничные листы.
- Медицинское страхование сотрудников, детей сотрудников.
- Компенсацию языковых курсов.
- Абонемент в бассейн и тренажерный зал.
- Ежеквартальные и годовые бонусы.
- Персональный план развития.
- Дружелюбный коллектив и приятная рабочая обстановка.

Что мы ожидаем от тебя:
- 4-5+ лет опыта разработки веб-приложений на ASP.NET Core и C #, опыт работы с Web API и REST.;
- Опыт работы с MS SQL;
- Опыт работы с системами построенных на событиях;
- Практический опыт разработки облачных приложений;
- Опыт построения микросервисов;
- Знание шаблонов проектирования программного обеспечения, понимание практики DevOps и Continuous Delivery;
- Опыт модульного тестирования и следования подходу TDD является обязательным.

Обязанности:
- Проектирование и разработка архитектуры решения.
- Разработка решения (.Net core).

About Digicode

Digicode is a custom software, mobile app, and next-generation global technologies development company based in Dallas Texas, with development centers in the US, Costa Rica, Israel, Ukraine, and Belarus.

Nowadays, our team focuses on developing mobile applications, payments systems, back-office software platforms, and other software products. We specialize in developing for mobile platforms, iOS, Android, and Windows Phone platforms, web applications, server platform technologies such as .NET, PHP, and more.

Digicode’s main focus is on end-to-end projects as opposed to classic outsourcing models. We provide our customers with high-quality product planning, development, maintenance, and support services.
Digicode’s managers and developers have strong background and years of experience gained by supplying software development services.

We got expertise in work with remote clients and teams. We use cutting edge time project management methodologies and tools, providing our client with the benefits of ongoing tracking project status, analytics, dashboards, and more.

Number of employees: 280+

Company website:

DOU company page:

The job ad is no longer active
Job unpublished on 7 May 2021

Look at the current jobs C# / .NET Kyiv→