Digital-маркетолог (offline)

Обов’язки:
Аналіз конкурентів та ринку;
Планування та виконання маркетингової стратегії;
Написання контенту для блогу компанії;
Запуск рекламних кампаній в AdWords;
Пошук нових каналів просування компанії;
Постановка задач технічній тімі.

​​​​​​​Вимоги:
Базові знання SEO (on-page, off-page);
Уміння працювати з Google Analytics та Tag Manager;
Анлійська на рівні B1+;
Уміння запускати, підтримувати та аналізувати рекламні кампанії на ринку US/EU.

Ми пропонуємо:
Роботу над цікавими проектами;
Молодий та дружній колектив;
Комфортний офіс на Митниці вул. Припортова 42/1;
Зарплату відповідно до результатів співбесіди;
Повний робочий графік.
Веселі тімбілдінги.

З нетерпінням чекаю на Ваші відгуки.

About MileStep

MileStep team is a software development company. We provide full-stack engineers who work with bot dedicated team and staff augmentation models. Cooperating with your in-house staff, we develop and launch mobile and web app as well as solve every issue which might be occurred in your current project.
As a single-minded team, we target on pursuing your goals, rather than just writing code. Thus, all of us find it important to wrap the mind around the concept of the project before we start writing clean code. Putting this approach with agile methodologies together, Milestep offers prospects of going beyond your Client's expectations.
Our technology stack:
Ruby on Rails/ Ionic/ React/ Electron/ Angular/Vue.js/ TypeScript/ EmberJS/ BackboneJS/ NodeJS/ CoffeeScript/ jQuery /Sass/ Less/ MySQL /Redux/ PostgreSQL/ MongoDB

Company website:

The job ad is no longer active
Job unpublished on 10 August 2020

Look at the current jobs Marketing Cherkasy→